Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Zawór regulacyjny balansowy statyczny fig. 221

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe


Karta katalogowa
Karta katalogowa


Zawór regulacyjny balansowy fig. 221 jest zaworem grzybkowym gwintowanym o kadłubie skośnym. Służy do regulacji objętości przepływu czynnika.
Pomiar ciśnienia różnicowego odbywa się na zwężce Venturiego. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość bezpośredniego pomiaru przepływu. Współczynnik Kv zwężki Venturiego, w miejscu gdzie dokonywany jest pomiar, jest stały i nie zmienia się podczas regulacji przepływu. W praktyce oznacza to, że możemy znacznie prościej i szybciej zrównoważyć system. Podczas pomiaru przepływu współczynnik Kv wprowadzany jest do urządzenia pomiarowego tylko raz, a następnie w prosty sposób można dokonywać regulacji przepływu obserwując zmieniający się przepływ na przyrządzie pomiarowym. Tym sposobem wykonanie nastawy przepływu jest łatwe i bardzo dokładne.
Zawory mogą być montowane zarówno w rurociągach zasilających jak i powrotnych.


Zakres średnic:

DN 15 - DN 50


Parametry pracy:

Temperatura:  -10  do + 120 C

Ciśnienie: 1,6 MPa, 2,5 MPa

Praca w pozycji: dowolna


Zastosowanie:


- ciepłownictwo

- chłodnictwo i klimatyzacja

- woda przemysłowa

- glikol

- czynniki neutralne


Przyłącze:

gwintowane