Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Zawór priorytetu - podtrzymujący ciśnienie

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe


Karta katalogowa
Karta katalogowa


Zawór priorytetu zamyka się, kiedy ciśnienie w sieci spada poniżej ustalonego, aby utrzymać je  przed zaworem na ustalonym przez użytkownika poziomie i pozostaje zamknięty do czasu, aż ciśnienie przed zaworem będzie miało wartość większą od ustalonej. Wtedy zawór otworzy się.

Zawór priorytetu odgrywa ważną rolę w instalacjach przeciwpożarowych, gdyż za jego pomocą kontrolowany jest przepływ wody. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej wartości ciśnienia w rurze, co umożliwia przeprowadzenie akcji pożarniczej z wykorzystaniem wyspecjalizowanego sprzętu. Zawór priorytetu ma konstrukcję, która pozwala w łatwy sposób kontrolować przepływ wody i redukować jej ciśnienie w instalacji doprowadzającej wodę. Wykonany jest z materiałów odpornych na korozję i działanie wysokich temperatur, dzięki czemu wyróżnia się dobrymi parametrami technicznymi.

Zakres średnic:

DN 50 - DN 600


Parametry pracy:

Temperatura:  do 80 stopni C

Ciśnienie: 1,6 MPa (opcjonalnie PN25)

Praca w pozycji: pozioma (opcjonalnie pionowa)


Przyłącze:

kołnierzowe