Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» jesteś tutaj: » Zawór pływakowy gwintowany

Zawór pływakowy gwintowany

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe


Karta katalogowa
Karta katalogowa


Zawór pływakowy prosty ma zastosowanie w instalacjach wodnych, sieciach przeciwpożarowych, energetycznych i ciepłowniczych oraz innych instalacjach z płynami obojętnymi chemicznie.
Zawory pływakowe służą do regulacji poziomu czynnika w zbiorniku przy jego napełnianiu lub opróżnianiu. Po osiągnięciu założonego poziomu zawór zamyka się i pozostaje w takim stanie do momentu gdy poziom cieczy opadnie. Konstrukcja zaworu i użyte materiały są odporne na korozję, dzięki czemu charakteryzują się długą eksploatacją.Zakres średnic:

DN 15 - DN 65


Parametry pracy:

Temperatura:  0  do + 40 C (opcja + 65 C)

Ciśnienie: 1,0 MPa

Budowa zaworu:

Korpus: mosiądz (opcja: stal nierdzewna)

Ramię pływaka: mosiądz (opcja: stal nierdzewna)

Kula: polietylen (opcja: miedź, stal nierdzewna)Przyłącze:

gwintowane

W instalacjach wodnych i kanalizacyjnych oraz sieciach energetycznych stosuje się dodatkowe elementy usprawniające pracę całego systemu. Takie zadanie spełnia zawór pływakowy, który kontroluje poziom materiałów ciekłych w zbiornikach. Znajduje on zastosowanie w szeroko pojętej branży przemysłowej, ze względu na wszechstronne możliwości wykorzystania. Zawór pływakowy stosuje się również w celu napełniania zbiorników cieczą lub ich opróżniania. Jego działanie polega na kontroli poziomu płynów, bez konieczności prowadzenia dodatkowych pomiarów.

Zawór pływakowy wykonany jest z trwałych materiałów odpornych na korozję. Ze względu na pracę w warunkach narażonych na czynniki wodne, przy jego produkcji stosuje się stal nierdzewną lub mosiądz, co zapobiega zardzewieniu poszczególnych elementów.

W naszej ofercie można znaleźć zawór pływakowy prosty, gwintowany lub kątowy, którego wybór uzależniony jest od rodzaju instalacji. Jeżeli mają Państwo pytania, chętnie pomożemy wybrać produkt o odpowiednich parametrach.