Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Zawór pierwszeństwa - redukujący i podtrzymujący ciśnienie

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe


Karta katalogowa
Karta katalogowa


Zawór pierwszeństwa to zawór redukujący i podtrzymujący ciśnienie. Redukuje wysokie ciśnienie w sieci do stałego poprzez nastawę śruby pilota redukcji poziomu. Kiedy ciśnienie w sieci spada poniżej ustalonego poziomu, kontrolę nad pracą zaworu przejmuje pilot podtrzymania ciśnienia. Zawór zaczyna się zamykać, aby utrzymać ciśnienie w sieci przed zaworem na ustalonym przez użytkownika poziomie.

Zawór pierwszeństwa jest niezbędnym elementem budowy instalacji zaopatrującej w wodę. Jego konstrukcja umożliwia łatwe odcięcie dopływu, co jest szczególnie ważne w przypadku podejmowania procedur przeciwpożarowych. Zawór pierwszeństwa wykonany jest z trwałych materiałów niepodatnych na rdzę oraz wysokie ciśnienie, dzięki czemu wyróżnia się niską awaryjnością i jest przystosowany do intensywnego trybu pracy w trudnych warunkach. Oferowany zawór pierwszeństwa jest kompatybilny z większością instalacji wodnych.

Zakres średnic:

DN 50 - DN 600


Parametry pracy:

Temperatura:  do 80 stopni C

Ciśnienie: 1,6 MPa (opcjonalnie PN25)

Praca w pozycji: pozioma (opcjonalnie pionowa)


Przyłącze:

kołnierzowe